Ендодонтія

Сучасні методи лікування та обробки кореневих каналів допомагають зберегти зуб, а в окремих випадках є хорошою основою для вдалого протезування.

Ендодонтія — лікування кореневих каналів зубів, а також кістки, що оточує верхівку кореня. Коли в результаті глибокої каріозної порожнини, великої пломби або травми, в коронці зуба або в його корені виникають пошкодження, бактерії і їх токсини проникають в тканину пульпи, в якій знаходиться нервова тканина і лімфатичні судини, після чого там починається запалення.Внаслідок цього виникає гострий біль. Іноді буває і так, що яскраво виражені симптоми в подібних випадках відсутні.

Показання до ендолікування:

Пульпіт — це запалення зубного нерва. При пульпіті пацієнт відчуває різкий гострий біль в зубі, який загострюється вночі.

Періодонтит — це запалення кісткової тканини біля верхньої частини зубного кореня. Пацієнта турбує різкий біль, що виникає без впливу на зуб зовнішніх подразників. Періодонтит розвивається, якщо вчасно не вилікувати пульпіт.
Щоб зняти біль і запобігти подальшому поширенню бактерій по каналах у кістку, потрібно ендодонтичне лікування.

У разі інфікованої і пошкодженої пульпи зуба бактерії починають розмножуватися і поширюватися уздовж нерва до верхівок коренів. Токсини бактерій, пройшовши через отвір у верхівці кореня, часто викликають інфекційні ушкодження в більш глибоких тканинах, тобто абсцес — гнійне запалення, що виникає біля верхівки кореня.
Симптоми, які свідчать про те, що ендодонтичне лікування дійсно необхідно, включають сильний біль, особливо посилюється під час жування та стискання зубів, опухлі ясна, тривалий зубний біль при контакті зуба з холодним або гарячим подразником. Також слід задуматися, якщо Ви помітили потемніння або зміну кольору зуба, потовщені, почервонілі або опухлі ясна в районі пошкодженого зуба, нічний ниючий біль. Безумовно, буває і так, що навіть при наявності серйозних ендодонтичних захворювань симптоми ледь помітні.

Розрізняється первинне і вторинне ендодонтичне лікування. В ході первинного лікування кореневі канали зуба пломбуються і піддаються механічному чищенню. Дана процедура вимагає великого терпіння і ретельності. Коли кореневі канали запломбовані, треба готуватися до подальшого лікування, що включає реставрацію зуба пломбувальними матеріалами або штифтовою культьовою вкладкою. Потім, якщо пломба за обсягом становить близько двох третин коронки, останню протезують. Під час вторинного ендодонтичного лікування здійснюється повторне лікування кореневих зубних каналів після невдалого первинного лікування. Канал повторно чиститься, а старі наповнювачі кореневих каналів видаляються. Потім проводиться повторне пломбування.

Бактерії та їх токсини, які потрапляють через погано зроблений канальний наповнювач в альвеолярну кістку, що оточує верхівку зубного кореня, викликають її пошкодження, а також стають причиною хронічного болю. Таким чином, основною метою вторинного лікування є усунення запальних процесів альвеолярної кістки і збереження зуба. Цей вид лікування є особливо складним, його успіх не завжди буває довготривалим. Після лікування рекомендується спостерігати за зубом за допомогою проведення радіологічного дослідження з метою визначення того, чи прогресує інфекція.

Якщо вчасно не вилікувати зубні канали, пошкодження зуба може стати незворотнім, і тоді його доведеться видалити. У такому випадку, щоб відновити втрачений зуб і повернути повноцінну жувальну функцію і естетичний вигляд, потрібна імплантація або протезування сусідніх зубів.

Ціни на ендодонтичне лікування тут:  silverdent.com.ua/price/endo